Akromioklavikulārā locītava savieno atslēgas kaulu ar lāpstiņu, un sāpes viebiežāk rodas locītavas saišu bojājuma vai dislokācijas (pamežģījuma, mežģījuma) dēļ.

Šāds bojājums var rasties, piemēram, krītot uz pleca, elkoņa vai izstieptas rokas.
Diagnozi noteikts fizioterapeits vai ārsts (traumatologs, ortopēds, sporta ārsts), veicot izmeklēšanu. Var būt nepieciešams arī rentgena izmeklējums, lai diagnozi apstiprinātu.

Biežākie simptomi ir sāpes atslēgas kaula galā, tuvāk pleca locītavai, it īpaši ceļot rokas virs plecu līmeņa. Var būt tūska un neliela locītavas deformācija, atkarībā no bojājuma apmēra.

Tāpat no bojājuma apjoma atkarīga fizioterapijas programma, kas būs vērsta uz sāpju un tūskas mazināšanu, lai Jūs ātrāk atgūtu pilnu funkciju un varētu atgriezties savās ikdienas un sporta aktivitātēs.  Ja nav locītavas dislokācijas, visbiežāk funkciju var atgūt ar fizioterapiju, bet nopietnākos gadījumos var būt nepieciešama ķirurģiska ārstēšana ar sekojošu rehabilitāciju pēc tās. Lai veicinātu dzīšanas procesu, iespējams, nepieciešams slinga vai pleca somas imobilizācija, pēc kuras fizioterapijai būtiska loma pleca funkcijas (kustību apjoms un spēks) atgūšanā. Rehabilitācijas programma ietver sevī:

  • Fizikālās terapijas metodes (aukstumterapija, TENS, magnēterapija);
  • Teipingu, lai atjaunotu un veicinātu normālu locītavas stāvokli;
  • Pakāpeniskus kustību apjomu atjaunojošus vingrojumus, lai izvairītos no stīvuma un saglabātu lokanību;
  • Spēka un stabilitātes vingrojumi pleca locītavai
  • Locītavas mobilizāciju
  • Mīksto audu masāžu
Jūsu sporta veidam specifiskus vingrojumus, lai Jūs varētu atgriezties savās iemīļotajās aktivitātēs maksimāli ātri un droši.

Zvani un piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr.  +371 67675700, mob.tel. +371 29430050!