Krioterapija (krio neiro stimulācija) - kas tas ir?
Fizioterapijas ārstēšanas procesā plaši tiek izmantoti tādi fizikālie faktori kā aukstums un siltums, kas kombinācijā ar tādām metodēm kā vingrojumi un mīksto audu tehnikas ļauj sasniegt labākus terapijas rezultātus.
Lokālu aukstuma pielietošanu fizioterapijas procesā realizē ar aukstuma paku, ledus gabaliņu un saskaldīta ledus, aukstuma gelu palīdzību un kā specifiska metode tiek izmantota Krioterapija ar sašķidrināto CO2 (krio-neiro stimulācija). 
Krioneirostimilācija iedarbojas uz audiem ar ļoti zemu temperatūru (-78’C), tādējādi radot audos termisko šoku. Metode ir droša, nekaitīga un efektīva. Izmantojam speciālu aparātu CRYO +

Galvenie fizioloģiskie efekti ir:
Samazina sāpes - tiek nomākti sāpes izraisošie receptori un samazināta sāpju pārvade pa nervu šķiedrām.
Pretiekaisuma iedarbība - Krioterapijas procedūra samazina iekaisuma enzīmu aktivitāti, apturot iekaisuma reakciju, tiek samazinā temperatūra iekaisuma rajonā.
Ietekme uz asinsriti - aukstuma ietekmē sašaurinās asinsvadu sieniņas, samzinot asins plūsmu, vēlāk reflektori tā palielinās, uzlabojot vielmaiņu audos.
Neiroloģiskā iedarbība - samazinās nerva vadīšanas ātrums, kas pārvada sāpju impulsus. Krioterapija atslābijna lielu daudzumu muskuļu šķiedru, kā arī veicina tā efektīvu kontrakciju un muskuļu spēka stimulāciju.

Vai man ir nepieciešama Krioterapija?
Krioterapija efektīvi var palīdzēt dažādām pacientu grupām - ar traumatiskiem bojājumiem (gan tūlīt pēc bojājuma, gan rehabilitācijs fāzē), pie muguras un locītavu sāpēm, muskuļu pārpūles, efektīvi mazina tūsku. Lokālu aukstuma terapiju izmanto arī dermatoloģijā (neirodermīti, atopiskie dermatīti) un kosmetoloģijā, piemēram, rētu un citu ādas defektu mazināšanai. Terapijas pielietojuma pamatotību noteiks speciālists, tāpēc vienmēr pirms ārstnieciskā kursa sākšanas nepieciešams konsultēties ar ārstu!

Kādos gadījumos nedrīkst pielietot krioterapiju?
Krioprocedūras nedrīkst pielietot, ja ir paaugstināta jutība pret aukstumu, krioglobulinēmija vai Reino sindroms, kā arī krioterapiju neiesaka diabēta gadījumā.